inetmultimedia

nowoczesne technologie to nasza pasja

O nas

iNetMultimedia to operator o zasięgu lokalnym, nie ogólnopolskim. Nasze usługi są dostępne na stosunkowo małym obszarze, co dla naszych klientów jest zaletą. Jesteśmy blisko swoich klientów i szybko reagujemy na ich problemy. Naszą misją jest utrzymanie maksymalnie wysokiej jakości obsługi oraz wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom podłączonych już Abonentów. Dlatego, jeśli coś jest „NIE TAK”, nie wahaj się nam o tym powiedzieć.

Dostarczamy wysokiej jakości dostęp do Internetu światłowodowego, internetu mobilnego, telewizję cyfrową, usługę telefonii stacjonarnej VOIP, telefonię Mobilną (komórka), usługi Virtualnej Centrali Telefonicznej.
Wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię transmisji danych opartą o własną sieć światłowodową, aż do lokalu Abonenta.

Zaufali nam:

Historia Firmy

ROK 2023
Świętujemy 20 lecie naszej działalności w branży telekomunikacyjnej.

Dziękujemy wszystkim Pracownikom za wkład w rozwój naszej działalności. Zarówno tym, którzy nadal są z nami, jak i tym, którzy z różnych powodów opuścili  już nasz zespół. 

ROK 2020 

Pandemia pokazuje nam jak ważną częścią naszego życia jest dostęp do sieci internet.
Z tego powodu cały czas rozwijamy sieć, oraz naszą kadrę pracowniczą. Wspólnie ciągle czuwamy nad tym, aby nasze usługi były najwyższej jakości. Nawet jeśli czasem nam się nie udaje, to robimy wszystko, aby nasi klienci mieli stale dostęp do sieci inetrnet i pozostałych usług.

ROK 2020 
W Bielawie wraz z UE w ramach projektu WIFI4EU budujemy sieć HOT-SPOT-ów (bezpłatny miejscowy dostęp do internetu), na terenie zbiornika Bielawa, parków itp.

ROK 2019
Przystępujemy do Projektu MDO/OSE
– Budujemy przyłącza Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w szkołach powiatu dzierżoniowskiego (28 placówek), wodzisławskiego (1 placówka)

ROK 2018
Rozpoczynamy budowę sieci na terenie Dzierżoniowa
– Od tego roku dostęp do naszych usług FTTH mają mieszkańcy:
(śląskie) Rybnik, Połomia, Wodzisław Śląski,
(dolnośląskie) Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce, Piława Górna, Piława Dolna

ROK 2017
p. Tomasz Gryboś odchodzi z zarządu w-explorer sp. z o.o.
– Nadal współpracuje z siecią inetmultimedia, dbając o rozwój technologiczny sieci.

ROK 2016
Rozpoczynamy budowę sieci na terenie Bielawy
– Naszym celem jest umożliwienie wszystkim mieszkańcom powiatu dzierżoniowskiego, dostępu do internetu dużych prędkości.

ROK 2015
Powstaje Biuro Obsługi Klienta w Pieszycach (dolnośląskie)
Nadal szukamy nowej lokalizacji dla naszego biura w Dzierżoniowie, ale bez sukcesów….

ROK 2014
Budujemy razem z Unią Europejską
– Od tego roku nasze usługi będą dostępne nie tylko na terenie ROW-u. Rozpoczynamy budowę sieci FTTH w powiecie dzierżoniowskim. Gmina Piława Górna, oraz Pieszyce zyskują dostęp do superszybkiego internetu FTTH.

ROK 2013
Do oferty dołączamy usługę Telewizji kablowej IPTV
W tym roku wprowadziliśmy ofertę usługi Telewizji 4 generacji „JAMBOX”. Rozwijająca się w szybkim tempie technologia IPTV dała jakość wyższą niż z satelity.

ROK 2012
Powstaje marka „inetmultimedia”
– dotychczasowa marka „Tyldanet” pozostaje dla połączeń radiowych, ale „inetmultimedia” to inne prędkości internetu w technologii FTTH.

ROK 2011
Budowa pierwszej pełnej sieci FTTH (światłowód do domu)
– w chwili kiedy w naszej firmie pojawiła się ta technologia prędkości oraz standard internetu uległ tak wielkiej zmianie, że ta część sieci musiała zyskać nową markę. Zmiana pozwoliła przesłać do abonenta internet o prędkości do 700 Mbps

ROK 2010
Powstanie firmy W-explorer spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
– p. Grzegorz Maszczyk oraz p. Tomasz Gryboś zakładają firmę, która w przyszłości będzie obsługiwać większość abonentów sieci światłowodowej.

ROK 2010
Powstanie ogólnopolskiej grupy przedsiębiorców telekomunikacyjnych „inet group”
– właściciel „TyldaNet” p. Grzegorz Maszczyk wraz z kilkoma współpracującymi podmiotami zakłada grupę, która ma bezpośrednie przełożenie na szybki rozwój wszystkich małych przedsiębiorców w Polsce. To właśnie pod wpływem tej grupy, mamy łatwiejszy dostęp do nowych technologii, oraz szkoleń w zakresie telekomunikacji.

ROK 2010
Budujemy pierwsze linie światłwodowe
– najsłabszą częścią sieci miedzianej były urządzenia aktywne (switche) umieszczone na słupach NN w odległości nie przekraczającej 120m. W miesiącach występowania takich zjawisk pogodowych jak BURZA, duże części sieci po prostu paliły się, pomimo stosowania zabezpieczeń przeciwprzepięciowych. Światłowód nie zawiera metalu, więc rozwiązuje problem wyładowań w 100%. Na początku budujemy sieć mieszaną. Szkielet oparty na światłowodzie, do abonentów nadal kabel miedziany. Zmiana pozwoliła przesłać do abonenta internet o prędkości do 100Mbps

ROK 2006
Budowa sieci kablowej w oparciu o kabel miedziany.
– wraz ze spadkiem cen urządzeń radiowych, oraz popularyzacją tej technologii, konieczna była rezygnacja z połączeń radiowych na rzecz sieci kablowej. Ilość urządzeń radiowych w naszym regionie ciągle rosła, co powodowało powstawanie zakłóceń, a w efekcie słabe działanie internetu radiowego. Zmiana pozwoliła przesłać do abonenta internet o prędkości do 10Mbps

ROK 2003
Powstanie marki „TyldaNet”
– przyłączenie pierwszego abonenta do sieci bezprzewodowej „TyldaNet”
– Zaczynaliśmy w latach, w których internet był niemalże luksusem. Budowa sieci bezprzewodowej opartej o technologię radiową 2,4 GHz była wyzwaniem nie tylko ze względu na wysokie koszty urządzeń radiowych, ale także trudny dostęp do wiedzy i brak doświadczenia. W tych czasach taryfę internetu o prędkości 2 Mbps – nazywaliśmy „max komfort”, a 70% prędkości użytkowników w sieci, nie przekraczało 512kbps.

Verified by ExactMetrics